Historia

Pirwszy skład LK UKS Pszczyna

fot. tf

LK UKS Pszczyna (od 2013 roku Dobre Sklepy Rowerowe AUTHOR Pszczyna) powstał 20 października 2004 roku i został wpisany do ewidencji uczniowskich klubów sportowych w Starostwie Powiatowym w Pszczynie. Inicjatorami założenia sekcji kolarskiej byli: były kolarz, instruktor kolarstwa Klaudiusz Migdoł, Stanisław Gazda i Franciszek Gazda - znani zawodnicy i trenerzy kolarstwa, którzy wychowali wielu wspaniałych polskich kolarzy, Henryk Widera - przedsiębiorca zagorzały sympatyk kolarstwa.
Celem statutowym klubu jest propagowanie wśród dzieci i młodzieży szkolnej zdrowego i aktywnego stylu życia poprzez uprawianie kolarstwa. Od powstania nasza sportowa działalność wspierana jest przez Urząd Miasta i Gminy Pszczyna, Starostwo Powiatowe w Pszczynie oraz właścicieli kilku firm doceniających naszą pracę z młodzieżą i obecność na sportowej, kolarskiej arenie.
W jesień 2012 roku, klub podpisał umowę sponsorką z firmą velo.pl która jest dystrybutorem sklepów "Dobre Sklepy Rowerowe". W okresie 2013-2017 kolarze drużyny Dobre Sklepy Rowerowe AUTHOR Pszczyna, stawali na podium na arenie Ogólnopolskiej oraz Międzynarodowej. Efektem z współpracy jest tytuł Mistrza Polski, Mateusza Manowskiego który wywalczył w 2014 roku oraz Edyty Gołek która w 2016 roku zdobyła brązowy medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

KOLARSTWO SZOSOWE I GÓRSKIE

2012-2019 © LK UKS Pszczyna. Wszelkie prawa zastrzeżone.