2017-03-26, 17:02

cinelli

W sobotę 25.03 Pszczyńscy kolarze rozpoczęli sezon kolarski w Trofeo Cinelli który rozpoczął sezon kolarski w Czechach.
Manowski tuż za podium.

Wyścig rozegrał się na 8 kilometrowej rundzie z startem i metą w miejscowości Hlohovec.
Pierwsi na starcie stanęli juniorzy młodsi, elita kobiet oraz juniorki. Wszyscy pokonywali dystans 7 okrążeń (56 km).
W elicie Alicja Ulatowska zajęła 11 miejsce. W juniorkach Kasia Migdoł oraz Edyta Gołek zajęły 11 i 14 miejsce. Nasz junior młodszy, Adam Szczotka nie ukończył rywalizacji z powodu defektu.
W kolejnym bloku startowym stanęli żacy oraz młodziczki na dystans 2 okrążeń (16 km).
W młodziczkach Małgosia Manowska zajęła 15 miejsce w dniu swoich urodzin.
Zwieńczeniem wyścigu był start elity, u23 i juniorów którzy mięli do pokonania 13 okrążeń (104 km).
W juniorach Mateusz Manowski zajął miejsce tuż za podium, drugi junior Jakub Janik został sklasyfikowany na 22 miejscu.