Szosowi kolarze rozpoczęli sezon 2017.

2017-04-10, 22:36

Kryterium dzierżoniów

W dniu 8.04 pszczyńscy kolarze brali udział w II eliminacji do Mistrzostw Polski w kryteriach w Dzierżoniowie. Natomiast dzień później wystartowali w "Ślężańskim Mnichu" który oficjalnie rozpoczął szosowy sezon kolarski w Polsce.

II eliminacja Mistrzostw Polski w kryteriach w Dzierżonowie.
Kryterium odbyło się na szybkiej 1,5 kilometrowej rundzie po ulicach miasta.
W młodziczkach na dystansie 7 okrążeń z dobrej strony pokazała się Małgosia Manowska która po walce do samego końca ukończyła wyścig na 3 miejscu. Jest to pierwsze podium dla naszego klubu.
W elita kobiet i juniorki startowały razem na dystansie 20 okrążeń.
Wysokie tempo sprawiło że ponad połowa peletonu nie zdołała ukończyć rywalizacji. W juniorkach Edyta Gołek zajęła 8 miejsce.
Juniorzy również pokonywali dystans 20 okrążeń. Mateusz Manowski ukończył rywalizacje na 10 miejscu.

W Sobótce szosowi kolarze oficjalnie rozpoczęli sezon kolarski w "Ślężańskim Mnichu". Na pagórkowatej 18 kilometrowej rundzie rywalizowali wszystkie kategorie wiekowe.
Młodziczki rywalizowały na dystansie jednego okrążenia.
Małgosia Manowska zajęła 4 miejsce
W juniorzy młodsi ścigali się na dystansie 3 okrążeń. Marek Mulawa zajął 115 miejsce.
Elita kobiet oraz juniorki również pokonywały dystans 3 okrążeń.
Po pięknej walce Alicja Ulatowska zajęła 12 miejsce w orliczkach. Dobrze spisały się nasze juniorki. Edyta Gołek zajęła 18 miejsce a Kasia Migdoł 21 miejsce.
Juniorzy pokonywali dystans 4 okrążeń.
Mateusz Manowski zajął 8 miejsce a drugi nasz junior Michał Wenglorz zajął 45 miejsce.