Puchar Słowacji.

2017-05-02, 11:09

CENA KRUPINY

W dniach 29-30.04 odbył się Puchar Słowacji. W pierwszym dniu kolarze rywalizowali w kryterium w Dudincach, natomiast drugiego dnia rywalizacja przeniosła się do Krupiny. Manowski 3!

29.04 Kryterium w Dudincach.
Kryterium odbyło się na 1500 metrowym okrążeniu. Nasi kolarze potraktowali ten wyścig jako wprowadzenie do dnia następnego. W juniorach Michał Wenglorz 23 miejsce tuż za nim Mateusz Manowski.
30.04 Start wspólny Krupina.
Wyścig odbył się na 2 rundach które liczyły 47 km i 18 km. Rundy były najeżone długimi i krótkimi ale szywnymi podjazdami które dawały się we znaki.
Juniorzy młodsi rywalizowali na dystansie 65 km. Marek Mulawa zajął 50 miejsce a Adam Szczotka 55 miejsce. Juniorki i elita kobiet rywalizowali również na dystansie 65 km.
Kasia Migdoł zajęła 9 miejsce, Edyta Gołek 14-sta. Klasyfikacja była prowadzona razem!
Juniorzy i Elita mężczyzn pokonywali po dwie duże i małe rundy łącznie 130 km. Wystartowało 129 zawodników z 4 krajów.
Już po pierwszej rundzie peletonie zostało około 50 zawodników. W między czasie z peletonu oderwała się 8 osobowa ucieczka. Na ostatniej rundzie uczeczka się rozsypała a z peletonu zatakował Mateusz Manowski na mecie zameldował się na 9 miejscu w elicie a 3 w juniorach! Warto podkreślić że średnia wyścigu wyszła 38,5 km/h!